Niezbędne wskaźniki KPI

Liczby nie kłamią, więc jeśli czujesz się zagubiony w związku z tym, co dzieje się w Twojej firmie - jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić, jest przyjrzenie się metrykom sprzedaży detalicznej i KPI.
// Segmenty

Połącz intuicję z twardymi faktami i danymi

Jeśli chodzi o wskaźniki i biznes, to jeśli możemy coś zmierzyć – to możemy to poprawić. Sprzedawcy detaliczni mogą poprawić swoje wyniki na różne sposoby. W tym przewodniku zebraliśmy kilkaset najbardziej przydatnych wskaźników KPI do śledzenia wzrostu i wydajności.

0
wskaźniki wydajności
0 +
propozycji KPI
0
wymiary zastosowania

Dlaczego warto pobrać nasz arkusz?

Aby dowiedzieć się, które wskaźniki musisz kontrolować

Jakim wskaźnikom należy się przyjrzeć? To zależy. Każda firma zajmująca się handlem detalicznym jest inna, więc określone środki mogą być dla Ciebie ważniejsze niż inne.

Ale aby pomóc Ci wskazać właściwy kierunek, zebraliśmy najważniejsze wskaźniki detaliczne i KPI, które należy śledzić w Twojej firmie, wraz z formułami i metodami ich obliczania.

Aby dowiedzieć się, jak korzystać z wybranych wskaźników

Ogólnie rzecz biorąc, wskaźniki KPI służą do określenia, czy osiągasz swoje cele. Pomagają mierzyć wydajność, dzięki czemu możesz zdecydować o właściwym sposobie działania.
W zależności od tego, co mierzysz, KPI pomagają Ci zobaczyć, w jakim jesteś miejscu pod względem sprzedaży, ruchu zapasów, wzrostu, zadowolenia klientów….

Aby zyskać pewność, że wybrane zostaną odpowiednie KPI

Które KPI należy mierzyć? Aby to zrozumieć, zastanów się, które dane są istotne dla Twojej firmy. Na przykład wskaźnik KPI, taki jak wzrost rok do roku, dobrze jest śledzić, jeśli prowadzisz firmę o ugruntowanej pozycji, ale nie ma on znaczenia, jeśli jesteś nowym sprzedawcą detalicznym.
Sprawdź, co warto mierzyć według nas. Porównaj to do swojej sytuacji, zacznij gromadzić dane i poddaj je cyklicznej analizie.

Jeżeli możesz to zmierzyć, to możesz też poprawić!

Dalej jest podjęcie działań. Nie wystarczy znać swoje wskaźniki; musisz coś zrobić ze swoimi danymi. Wykorzystaj zdobyte informacje, aby zidentyfikować obszary wymagające poprawy, a następnie podejmij niezbędne kroki, aby ulepszyć swoją grę.

Pobierz całkowicie za darmo