Skip to content
Frame 4728 (1)
Cookbook dla e-commerce 2024

Doświadczenie Persooa, dziesiątki rozmów z klientami i partnerami, wsparcie ekspertów… tak powstał cookbook “Strategia Marketing Automation 2.0”.

Persooa Team25.01.24 13:4615 min read

10 taktyk e-commerce na Black Friday i Cyber Monday

Jeśli w ten Black Friday i Cyber Monday chcesz jak najlepiej wykorzystać świąteczną gorączkę zakupów, która tak naprawdę trwa cały ostatni kwartał, to ten wpis blogowy powstał właśnie dla Ciebie. Jednym z najważniejszych aspektów w tym okresie jest strategia marketingowa, dlatego w tym artykule omówimy 10 taktyk, które możesz wykorzystać, aby zachęcić klientów do wizyty i dokonania zakupu w Twoim sklepie, w tegoroczny Black Friday i Cyber Monday! 

Poznajmy 10 taktyk marketingowych na Black Friday oraz Cyber Monday

Spis treści

 1. Buduj swoją listę e-mailową już teraz
 2. Przeanalizuj zeszłoroczne wyniki
 3. Przeprowadź krótką analizę konkurencji
 4. Zachęć osoby kupujące prezenty za pomocą skutecznych promocji
 5. Zwiększ wskaźnik otwarć dzięki liniom tematycznym e-maili
 6. Zwiększ przychód dzięki wcześniejszym ofertom z okazji Black Friday
 7. Budowanie zaangażowania podczas weekendu Black Friday
 8. Wyróżnij Cyber Monday dzięki aktualności i presji czasu
 9. Proste oferty i oczywiste daty wysyłki
 10. Przekształć kupujących w okresie świątecznym w lojalnych klientów

1. Buduj swoją listę e-mailową już teraz

Subskrybenci e-maili wydają w sklepie internetowym średnio 138% więcej niż osoby niebędące subskrybentami (Wordstream). Z tego względu budowanie własnej grupy odbiorców jest najważniejszą rzeczą przed rozpoczęciem Black Friday. Większa lista mailingowa to większy zasięg, a to wiąże się ze wzrostem przychodów w okresie świątecznym!

Pop up - lista mailingowa
zapis do newslettera - przykład
zapis do newslettera - przykład
zapis do newslettera - przykład

Łatwym sposobem na zdobycie nowych subskrybentów jest uproszczenie procesu pozyskiwania zgody na komunikację marketingową. O wiele łatwiej uzyskamy zgodę przy składaniu zamówienia, niż dodając całkowicie odrębny formularz. 

Zawsze można też wyjść poza schemat e-commerce i przygotować dedykowaną kampanię Facebook Lead Ads, jako źródło pozyskania bazy email np. poprzez last-minute sales. Pozyskanie nowych subskrybentów jest zazwyczaj tańsze niż pozyskanie nowych klientów, a dobrze przeprowadzona kampania powitalna e-maili z pewnością zmotywuje potencjalnego konsumenta do pierwszej konwersji.

Jednakże taktyk na budowanie listy mailingowej jest wiele, dlatego teraz nie będziemy rozwijać tej kwestii i skupimy się na tym w innym artykule blogowym Persooa. 

The Power of “Pop-Ups”

Większość taktyk zależy od branży i kategorii produktów, jakie sprzedajemy oraz naszej strategii związanej z rabatami, czy też programem lojalnościowym. Natomiast nie ma lepszego sposobu na poprawę działań w zakresie pozyskiwania adresów e-mail niż zastosowanie pop-upów, odpowiedniej komunikacji (np. wiadomości web push/in-app) bądź dynamicznego kontentu (przykładowo na karcie produktu – umożliwiając klientowi zapis do newslettera, aby mógł otrzymać informację o promocji dla oglądanego produktu). Wiemy, że niektórzy sprzedawcy mogą być sceptycznie nastawieni do przerywania procesu zakupu, ale pop-up, który oferuje atrakcyjną zniżkę, jest mile widziany przez większość konsumentów.

Choć wielu sprzedawców chce zyskać jak najwięcej zapisów do listy mailingowej, oferując duże obniżki cen, należy uważać na niską jakość leadów. Lepiej zacząć od symbolicznej zniżki (10-20%), aby nie zapełnić listy niezaangażowanymi kontaktami, które w przyszłości nie będą zainteresowane ponownym zakupem bez promocji.

pop-up przykład
pop-up przykład
pop-up przykład

Włożenie dodatkowej energii w zdobywanie zaangażowania klientów teraz, będzie procentować w tym i kolejnych sezonach.

W najbliższych tygodniach warto przetestować różne kreacje, reguły i targetowanie oparte na zachowaniu użytkownika, a także zmieniać kreacje lub typy pop-upów (lightbox vs. banner vs. exit intent) dla nowych i powracających użytkowników. Gdy zbliżają się święta, obietnica wcześniejszego dostępu do wyprzedaży w Black Friday i Cyber Monday może być dobrą zachętą do konwersji. Jeżeli masz w planach atrakcyjne rabaty na święta (a tak powinno być), należy usunąć rabaty za zapis do newslettera i skupić się wyłącznie na wczesnych promocjach.

Quizy w sklepie 

Ogromną szansą na wyróżnienie się w te święta – oraz na zwiększenie konwersji i lojalności po ich zakończeniu – jest stworzenie sklepowego quizu o produktach. 

Korzyści z quizów są potrójne:

 1. Podanie wyników za zapisem na e-mail zwiększa zapisy do listy mailingowej.
 2. Pomaganie kupującym w znalezieniu idealnego produktu podnosi sprzedaż.
 3. Quizy stanowią skarbnicę danych dla przyszłego remarketingu

Quizy dotyczące świąt mogą pomóc kupującym w wyborze prezentów dla innych i dać Twojej marce informacje o zwyczajach zakupowych każdego użytkownika. Na przykład: czy ta osoba robi zakupy dla siebie i prawdopodobnie wróci sama, czy też powinna zostać oznaczona jako osoba dająca prezenty w celu przyszłego retargetingu.

Quiz w sklepie - przykład
Quiz w sklepie - przykład
Quiz w sklepie - przykład
Quiz w sklepie - przykład
Quiz w sklepie - przykład

Zapisz odpowiedzi z quizów w platformie Marketing Automation 2.0/CDP, aby uzyskać dodatkowe informacje o klientach. Następnie możesz je wykorzystać do spersonalizowanych działań remarketingowych po zakończeniu świąt.

Komunikacja “last minute” za pomocą SMS-ów

Aż 82% konsumentów otrzymuje treści marketingowe przede wszystkim na swoich smartfonach (wg. Adobe), dlatego też wykorzystanie marketingu SMS w celu dotarcia do Twoich klientów powinno być jednym z podstawowych działań.

 

komunikacja SMS
komunikacja SMS przykład
komunikacja SMS promocje

Niestety, wiele firm ciągle niechętnie korzysta z tego kanału, ponieważ nie wiedzą, jak go wdrożyć lub uważają, że wiadomości tekstowe nie pasują do wizerunku ich marek. Z powodu tych barier SMS nie osiągnął jeszcze punktu nasycenia, choć już następny rok może być pod tym kątem przełomowy. Przy wskaźniku otwarć wynoszącym ponad 99%, SMS to pewny sposób na przekazanie komunikatu marketingowego narażając na mniejszy zewnętrzny szum komunikacyjny niż ten, z którym konsumenci będą mieli do czynienia w skrzynce odbiorczej lub na portalach społecznościowych.

Większość platform Marketing Automation 2.0 ma obecnie natywną funkcjonalność SMS, a tacy dostawcy jak Synerise czy SAS posiadają rozbudowaną możliwość prowadzenia kampanii tekstowych i wieloetapowych.

 

przykład - komunikacja SMS
komunikacja SMS przykłąd
SMS marketing przykąłd

2. Przeanalizuj zeszłoroczne wyniki

Teraz gdy rozpocząłeś tworzenie listy mailingowej, nadszedł czas na zaplanowanie kalendarza e-mail marketingowego.

Analiza wyników z przeszłości dostarcza najbardziej wartościowych informacji do planowania działań w przyszłości. Warto przeanalizować kampanie e-mailowe z okazji Black Friday i Cyber Monday z 2021 roku, aby zidentyfikować promocje i komunikaty, które przynoszą najlepsze efekty, a także kluczowe daty, w których należy wysłać mailing, aby uzyskać najlepsze wyniki. Proszę przyjrzeć się kampaniom z najwyższymi wskaźnikami otwarć i kliknięć z ostatniego roku, aby zidentyfikować kluczowe aspekty:

 • linie tematyczne;
 • wezwanie do działania (przyciski CTA);
 • projekt e-maila i elementy kreatywne.

Śledzenie kliknięć w kampaniach, choć jest rzadko wykorzystywane, często przynosi nieoczekiwane spostrzeżenia. W przypadku e-maili składających się z wielu elementów należy zbadać, które sekcje, promocje, obrazy lub CTA są najbardziej skuteczne. Podczas takiej analizy może się okazać, że nie warto umieszczać nawigacji na górze lub na dole albo ikon mediów społecznościowych w stopce, jeżeli te linki nie skłaniają użytkowników do podjęcia pożądanej akcji.

3. Przeprowadź krótką analizę konkurencji

Nie bez powodu zalecamy analizę własnego programu i taktyk przed przyjrzeniem się konkurencji: Twoi odbiorcy nie są ich odbiorcami, a Twój biznes nie jest ich biznesem. Chociaż ważne jest, aby trzymać rękę na pulsie w stosunku do konkurencji, należy skupić się na szybkich spostrzeżeniach i możliwościach wyróżnienia się. Pamiętaj, że testowanie co sprawdzi się w przypadku Twoich odbiorców, może przynieść o wiele lepsze rezultaty niż kopiowanie sąsiadów. 

Częstotliwość

Na co zatem warto zwracać uwagę? Na częstotliwość, terminy i oferty strategii e-mailowych Twojej konkurencji. To pozwoli Ci dobrze zrozumieć, ile wiadomości konkurenci będą wysyłać do swoich odbiorców i zaplanować odpowiednią częstotliwość wysyłki swoich maili. 

Czas

Zaobserwuj, o jakiej porze dnia konkurencja wysyła komunikaty. Rozważ możliwość wyprzedzenia ich w dotarciu do skrzynki odbiorczej klienta, co może być sposobem na wyróżnienie się wiadomości od Twojej marki.

Nawet w przypadku firm, które przez resztę roku wysyłają mailingi raz w tygodniu, zalecamy kilkukrotne wysyłanie maili w ciągu dnia w kluczowe dni zakupowe, aby mieć pewność, że na Twoją wiadomość zareaguje jak największa liczba subskrybentów. Nawet pomimo zalewu konkurencyjnych kreacji.

Oferty

Jak wysokie były ich rabaty? Konsumenci w tym roku bardziej niż kiedykolwiek będą poszukiwać dobrych ofert i promocji. Warto się upewnić, że Twoja oferta jest porównywalna. Jeżeli nie śledzisz jeszcze bezpośrednich konkurentów, możesz znaleźć punkt odniesienia w naszych danych,  które są wynikiem szerokich badań firmy CTC w odniesieniu do ofert świątecznych w handlu elektronicznym z ubiegłego roku: (tu chyba czegoś brakuje)

Black Friday i Cyber Monday to nie koniec tzw. Holiday Season. Poniżej prezentujemy 6 porad dotyczących tego, jakie powinny być kampanie świąteczne w całym 4 kwartale, by były skuteczne:

 • łatwe: powinny dotyczyć całej oferty, bez konieczności korzystania z kodu;
 • wartościowe: najlepiej zaoferować minimum 20% obniżki;
 • podwójne: obniżka cen produktów i darmowe prezenty;
 • warstwowe: zwiększanie AOV i marży dzięki pakietom lub “warstwom” tj. promocjom schodkowym;
 • ekskluzywne: najlepsze oferty przesyłaj przez e-mail i SMS;
 • trwałe: zintegruj promocje z programem dla VIP i klientów programu lojalnościowego dla zwiększenia LTV.

4. Zachęć osoby kupujące prezenty za pomocą skutecznych promocji

Konsumenci zawsze chcą znaleźć dobrą ofertę w okresie świątecznych zakupów, ale atrakcyjne promocje nie powinny odbywać się kosztem marży lub niskiej jakości. Znalezienie równowagi pomiędzy zwiększeniem ilości zamówień a utrzymaniem zysku jest trudne, ale nie niemożliwe.

 • Na podstawie wielu analiz i raportów, w tym doświadczeń Persooa, ustaliliśmy, że najlepszy zakres zniżek to 25-35%.
 • Wszystko, co jest poniżej 20%, nie jest warte czasu w oczach konsumenta – przez większość roku może on uzyskać 10-15% rabatu, zapisując się na listę mailingową.
 • Zbyt wysokie stawki podcinają marżę, a kupujących w Black Friday po prostu trudniej zatrzymać, co obniża LTV.

Jeśli chodzi o e-maile z okazji Black Friday, to warto zachować prostotę. Nie oznacza to, że należy stosować stałą obniżkę o 30%, ale warto rozważyć zastosowanie ofert warstwowych/promocji schodkowych, które wymagają większych wydatków, aby odblokować większe oszczędności.

5. Zwiększenie liczby otwarć dzięki tematycznym e-mailom

Marketerzy z branży e-commerce często tak bardzo zagłębiają się w planowanie promocji i realizację kreacji, że linie tematyczne na Black Friday odchodzą na dalszy plan. Nie można przegapić tej kluczowej części kampanii.

W Black Friday konsumenci będą się rano budzić z dziesiątkami promocji od prawie każdej marki, u której są na liście mailingowej. Wszystkie te starannie zaplanowane promocje i przyciągające wzrok projekty nic nie znaczą, jeżeli Twoi subskrybenci ich nie zobaczą. Linie tematyczne wiadomości e-mail z okazji Black Friday mogą być wykorzystane do tego, aby wzbudzić w odbiorcy poczucie pilności, podwyższonej wagi tematu i poinformować go o wysokości rabatów, które znajdzie w wiadomości – co może faktycznie zwiększyć chęć zakupu.

Oto kilka najlepszych przykładów e-maili na Black Friday z lat ubiegłych:

 • 🍗 Odłóż indyka. Black Friday zaczyna się TERAZ. (Przykład z USA)

Ten e-mail z okazji Święta Dziękczynienia zawiera zabawne nawiązanie do tego dnia, które powstrzymuje użytkowników przed przewijaniem, a napis TERAZ (wielką literą) zachęca, aby przejrzeć nowo rozpoczętą promocję.

 • 👇 Lepsze niż ich oferty ☝️

Ta marka wykorzystuje zaczepny komunikat sugerujący, że skrzynka odbiorcza klientów jest zalana ofertami konkurencji. Emotikony przykuwają uwagę, a sama brawura tematu sprawia, że użytkownicy chcą otworzyć wiadomość, aby sprawdzić, czy ich oferty są rzeczywiście lepsze od innych.

 • Black Friday Persooa Growth Hub kończy się DZISIAJ. Złap promocje, zanim znikną.

Ta linia tematyczna w zaledwie 73 znakach robi wiele dobrego. Od razu wiadomo, że kończy się jedna z najlepszych ofert tej marki w tym roku. A sprytny tekst “zanim znikną” wywołuje poważne FOMO (Fear Of Missing Out).

Upewnij się, że takie tematyczne wiadomości e-mail na Black Friday są częścią Twojej kompleksowej strategii kampanii. 

Jeżeli nie masz wyróżniających się linii tematycznych z ubiegłego roku lub jest to Twój pierwszy Black Friday i Cyber Monday, jest jeszcze czas na przeprowadzenie testów A/B. Możesz także zainspirować się treściami konkurencji lub ulubionych marek i przetestować ich pomysły na własnych odbiorcach, aby zwiększyć zaangażowanie w okresie świątecznym.

6. Zwiększ przychód dzięki wcześniejszym ofertom z okazji Black Friday

W tym roku zakupy świąteczne nie będą się koncentrować na Black Friday i Cyber Monday, lecz na całym kwartale. Wczesne rozpoczęcie sprzedaży świątecznej w 2022 r. zwiększa szanse na zdobycie uwagi klienta i daje możliwość zapewnienia, że w przypadku opóźnień uda się dostarczyć artykuły do konsumentów na czas.

Należy przykuć uwagę czytelników poprzez terminowe wprowadzenie produktów na rynek, wczesną promocję lub przeprowadzenie wyprzedaży w połączeniu z mniej popularnymi świętami np.:

 • Dzień Singla (11 listopada): to święto stworzone przez Alibabę, aby uczcić dbanie o samego siebie. Jest to świetna okazja do zachęcenia klientów, aby kupowali prezenty od siebie dla siebie lub do zabawy z rabatami bądź cenami w zależności od daty: zamów produkt za 11,11 zł lub 11% taniej.
 • Sprawdź inne okazje, podczas których możesz testować kampanie świąteczne.

Wczesny dostęp VIP lub kody rabatowe dla poszczególnych segmentów (subskrybentów poczty elektronicznej bądź SMS-ów) to kolejna kluczowa okazja, aby Twoi najlepsi i najbardziej zaangażowani klienci poczuli się wyjątkowo.

7. Budowanie zaangażowania podczas weekendu Black Friday

Jeżeli zgodnie z naszymi zaleceniami wprowadzisz swoje oferty wcześniej, musisz dokładnie przemyśleć, jak utrzymać zainteresowanie przez cały weekend poprzedzający Cyber Monday.

Przedłużenie wyprzedaży z okazji Black Friday zwiększa liczbę konwersji. Konsumenci naturalnie sądzą, że Twoja oferta z okazji Black Friday jest ważna tylko w ten dzień, dlatego wiadomość o “przedłużeniu wyprzedaży” w sobotę da im poczucie, że po zakończeniu wyprzedaży coś im się należy.

black friday promocje
promocja black friday przykład

Poszczególne komunikaty to jednak tylko jeden element układanki. Ogromne znaczenie ma optymalizacja całej kampanii, aby osoby, które porzucają koszyk wracały do zakupów.

W okresie świątecznym coraz więcej osób planuje zakupy online, poszukując odpowiednich upominków dla bliskich osób, a także przeglądają niezliczone wyprzedaże dostępne w internecie. Należy pamiętać, że kupujący przeglądając wiele stron internetowych, używa swoich koszyków jako “listy życzeń”, aż do podjęcia ostatecznej decyzji.  

Aby zachęcić klientów do konwersji, należy zoptymalizować reguły automatyzacji marketingu

Na przykład e-mail przypominający o zakupie produktów z koszyka zazwyczaj pojawia się trzy godziny po rezygnacji z zakupu. W IV kwartale taka wiadomość powinna przychodzić w ciągu 10 minut po opuszczeniu sklepu, zanim użytkownik będzie miał możliwość dokonania konwersji u jednego z konkurentów.

Jeżeli nie oferujesz jeszcze darmowej wysyłki, to jest to najlepsza okazja, aby zacząć to robić. Dlaczego? Ukryte koszty są głównym powodem porzucania koszyka przez kupujących. Jeżeli ta zachęta nie jest jeszcze częścią Twojej kampanii na porzucone koszyki, warto to rozważyć w okolicach Black Friday.

Pamiętaj, aby wyraźnie poinformować, kiedy każda promocja się kończy. W liniach tematycznych, banerach i w social mediach należy umieszczać słowa zachęcające do konwersji przed wygaśnięciem ograniczonej czasowo oferty.

8. Wyróżnij Cyber Monday dzięki aktualności i presji czasu

Utrzymanie świeżości ofert i kreacji ma kluczowe znaczenie dla utrzymania zaangażowania i przychodów, dlatego warto pamiętać o urozmaiceniu swojej oferty promocyjnej. Zniżki i rabaty, niezależnie od tego, jak wysokie – po kilku dniach stają się nieświeże. Aby klienci chętnie wracali, należy zmieniać promocje między Black Friday i Cyber Monday.

Przedstawiamy świetny przykład stopniowania ofert w ModCloth:

stopniowanie ofert promocyjnych

Zniżka z Black Friday po lewej stronie jest atrakcyjna, ale aby odblokować najwyższy procent zniżki, trzeba osiągnąć wysoki próg wartości zamówienia. Co najbardziej istotne – w Cyber Monday próg ten znika.

Dla kogoś, kto nie dokonał konwersji, może to być dodatkowa motywacja, której potrzebuje. Ponadto różnica w promocji jest na tyle duża, że ktoś, kto dokonał zakupu kilka dni wcześniej, kliknie i rozejrzy się za innym prezentem. Być może tym razem – na przykład – dla samego siebie.

Przede wszystkim należy wyraźnie zaznaczyć, że czas na skorzystanie z tych ofert jest ograniczony. W liniach tematycznych i w treści e-maila należy używać zwrotów “pilne”, a w celu wywołania FOMO napędzającego konwersję należy dodać liczniki odliczające czas

 

oferta promocyjna przykład
oferta promocyjna
oferty promocyjne

Po przygotowaniu promocji pozostaje już tylko atrakcyjna kreacja i merchandising, aby zachęcić odbiorców do zakupu.

9. Proste oferty i oczywiste daty wysyłki

Najlepsze kampanie świąteczne są zazwyczaj najłatwiejsze do zrozumienia. W zeszły Black Friday wysłano miliony kampanii e-mail i SMS. Jeżeli Twoja wiadomość nie trafia w sedno, subskrybenci szybko stracą zainteresowanie i przejdą do następnej oferty.

Koniecznie zadbaj o to, aby Twoja oferta była prosta do zrozumienia już na pierwszy rzut oka. Przez co użytkownicy będą skłonni kliknąć w nią i rozpocząć zakupy.

rabaty przykłąd
black friday przykład
rabat przykłąd

Dodatkowo możemy ułatwić dokonanie wyboru osobom kupującym prezenty na święta, udostępniając im poradniki prezentowe. Warto także uporządkować swoje produkty według kategorii/cen, aby ułatwić kupującym znalezienie tego, czego szukają. Możesz też tworzyć listy tematyczne, jak najlepsze prezenty dla babci do 100 pln. 

W tym roku, jeszcze bardziej niż w poprzednich latach, należy pamiętać o wczesnym i częstym informowaniu o możliwości realizacji zamówień przed świętami. Najgorsze, co można zrobić, to obiecać wysyłkę przed świętami i się z tego nie wywiązać. Należy ustalić rozsądne terminy, których firmy kurierskie na pewno będą w stanie dotrzymać i być przejrzystym w komunikacji.

10. “Przekształcenie” kupujących w okresie świątecznym w lojalnych klientów

Uzyskanie przychodów w okresie świątecznym jest relatywnie łatwe. Prawdziwym wyzwaniem jest utrzymanie nowych klientów, pozyskanych dopiero w tym okresie promocyjnym. 

Aby sprawdzić nasze założenia dotyczące świątecznych zachowań zakupowych, obliczyliśmy LTV dla tygodnia Black Friday i Cyber Monday w porównaniu z resztą roku.

zakupy black friday & cyber monday wykres

O ile w przypadku obu grup obserwujemy wzrost LTV, to LTV klientów pozyskanych w okresie świątecznym, jest nieco niższe niż w przypadku klientów “nieświątecznych”.

Warto zatem zadbać o lojalizację klientów pozyskanych w czasie świątecznym, szczególnie że marża w tym czasie jest obniżona ze względu na atrakcyjne rabaty.

Dobra wiadomość jest taka, że skutecznie przeprowadzone kampanie po zakupie mogą pomóc w budowaniu przywiązania do marki i zwiększaniu prawdopodobieństwa ponownego zakupu. Być może masz już gotowy szablon e-maila po zakupie, ale teraz jest świetny moment, aby sprawdzić go oczami nowego klienta. Należy upewnić się, czy:

 • dziękujesz za zakupy;
 • automatycznie wysyłasz aktualizacje dotyczące wysyłki;
 • dostarczasz instrukcje i filmy co zrobić, aby dokonać trafnego zakupu i jak dokonać ewentualnego zwrotu;
 • zbierasz opinie po zakupie;
 • zachęcasz do ponownych zakupów, poprzez spersonalizowaną ofertę.

Jeżeli na którekolwiek z powyższych pytań udzieliłeś odpowiedzi przeczącej, to znaczy, że należy wprowadzić kilka zmian w projekcie e-maila na Black Friday.

Sprawdź nasz scenariusz “Dosprzedaż produktów po zakupie

Email Marketing na Black Friday: przygotuj plan B

Planując kampanię e-mail marketingową należy wziąć pod uwagę ewentualne niepowodzenia i przygotować plan B. Oto trzy wskazówki:

 • należy zwracać uwagę na aktualne wydarzenia, aby uniknąć wpadek związanych z tożsamością marki. Konsumenci są bardziej niż kiedykolwiek wyczuleni na zmiany kulturowe, a Twój przekaz musi być zgodny z ich wartościami. Trzeba zawczasu odpowiednio zaplanować szablony e-maili na Black Friday;
 • Warto zaplanować kampanie awaryjne na wypadek, gdyby promocja nie powiodła się, a konsumenci potrzebowali dodatkowego bodźca. Jeżeli uważasz, że konieczne będzie dodanie do kampanii dodatkowych korzyści, jak na przykład darmowa dostawa lub prezent przy zakupie, należy już teraz zaprojektować i zakodować te wiadomości, aby w razie potrzeby móc je szybko wdrożyć;
 • błędy się zdarzają, a czas dużego ruchu na stronie może utrudnić ich szybkie usunięcie. Warto poświęcić kilka minut na opracowanie procesu wysyłania e-maila “ups” i mieć gotowy szablon, który można dostosować i wysłać w razie awarii strony, błędu kodu kuponu lub innego nieoczekiwanego problemu.

Dodatkowa wskazówka: jeśli czujesz się przytłoczony planowaniem e-maili na Black Friday lub jeśli chcesz skorzystać z profesjonalnego wsparcia – Persooa może Ci pomóc w zakresie e-mail marketingu

W naszym zespole pracują jedni z najlepszych ekspertów na rynku. Dzięki temu, że na swoim koncie mamy dziesiątki kampanii świątecznych – doskonale wiemy, które rozwiązania się sprawdzają. Możesz szybko zwrócić się do nas z prośbą o audyt i zobaczyć, jak możemy przenieść Twoje kampanie e-mailowe na wyższy poziom jeszcze w tym sezonie świątecznym!

Zapisz się do newslettera

avatar

Persooa Team

Zespół Persooa to doświadczeni praktycy. Wdrażamy najlepsze rozwiązania Data & Marketing Automation wspierane Artificial Intelligence. Zwiększamy skuteczność i efektywność marketingu i sprzedaży.

POLECANE WPISY