Skip to content
Frame 4728 (1)
Cookbook dla e-commerce 2024

Doświadczenie Persooa, dziesiątki rozmów z klientami i partnerami, wsparcie ekspertów… tak powstał cookbook “Strategia Marketing Automation 2.0”.

Persooa Team25.05.23 13:152 min read

Zniżki i promocje na urodziny czyli kampania urodzinowa w e-commerce

Kampania urodzinowa przyczynia się do:

  • Zwiększenia konwersji odwiedzających Twój serwis na klientów.

  • Przekształcenia kupujących po raz pierwszy w aktywnych klientów.

  • Zachowania aktywnych klientów.

E-maile informujące o zniżkach i promocjach na urodziny to idealna okazja dla marek, które chcą angażować subskrybentów. Dane z Experian pokazują, że urodzinowe kampanie marketingowe przynoszą 342% wyższe przychody w porównaniu z tradycyjnymi e-mailami promocyjnymi.

maile z promocjami na urodziny w e-commerce

Podczas burzy mózgów na temat pomysłów na urodzinową kampanię e-mailową, ważne jest, aby pamiętać, że nie ma jednej uniwersalnej taktyki. Niektóre strategie marketingu urodzinowego będą działać lepiej dla Twojej branży niż dla innych. Warto więc testować, śledzić i optymalizować kampanie urodzinowe.

Sprawdź również: 10 skutecznych strategii rabatowych w e-commerce

Jak zaplanować kampanię z promocjami na urodziny?

Automatyzacja urodzinowa to proces automatycznego wysyłania powiadomień lub ofert związanych z urodzinami klientów. Przykłady automatyzacji urodzinowej w e-commerce mogą obejmować:

  • Wysyłanie e-maili z życzeniami urodzinowymi oraz specjalnym kodem rabatowym, który można wykorzystać w sklepie internetowym.

  • Automatyczne generowanie kuponów rabatowych na urodziny, które zostaną przypisane do konta klienta lub wysłane w wiadomości e-mail.

  • Wysyłanie ofert specjalnych lub produktów w ramach programu lojalnościowego na urodziny klienta.

  • Personalizacja witryny internetowej lub kampanii reklamowych dla klientów, którzy niedługo obchodzą urodziny.

  • Wysyłanie SMS-ów lub wiadomości push na urządzenia mobilne klienta z życzeniami urodzinowymi i ofertami.

Automatyzacja urodzinowa w e-commerce to dobry sposób na zwiększenie zaangażowania klientów oraz budowanie lojalności wobec marki. Klienci czują się docenieni, a sklep internetowy może zwiększyć swoją sprzedaż.

Wyślij prezent na urodziny

E-mail urodzinowy od Sephora chce wywołać uczucie wyjątkowości. Marka oferuje subskrybentom darmowy, 15-minutowy makijaż oraz prezent przy kasie.

promocja na urodziny newsletter sephora

Zauważ, że w powyższym mailu na dole znajdują się również aktualne punkty bonusowe użytkownika.

Pomimo tego, że celem Sephory jest sprzedaż, ich strategia wysyłania maili urodzinowych jest przyjazna i bardzo zgodna z osobowością marki.

Wskazówka

Zastanów się jakie zachęty możesz zaoferować, które nie są zniżkami? Zauważ również, że Sephora pozwala subskrybentom na realizację prezentu w dowolnym momencie miesiąca – rozważ wykorzystanie podobnego podejścia w swoich urodzinowych kampaniach marketingowych.

Promuj kupon rabatowy na urodziny

Jest to typowy e-mail urodzinowy, który zawiera kupon. E-mail "Happy Birthday" Foot Locker oferuje albo 10$ przy zakupie za 50$, albo 25$ przy zakupie za 100$.

e-mail z rabatem na urodziny - przykład Foot Locker

Personalizacja e-maili - spersonalizowane promocje na urodziny klienta e-commerce

Personalizuj swoje e-maile urodzinowe za pomocą danych, które masz do dyspozycji (imię, ulubione produkty, lokalizacja w pobliżu, i tak dalej). Twórz wiadomości krótkie i wyraziste – z jasnym wezwaniem do działania. Upewnij się, że Twoje urodzinowe promocje są spójne z wizerunkiem marki oraz polityką cenową. Niezależnie od tego, jakie pomysły na kampanię urodzinową zdecydujesz się przetestować, pamiętaj, aby zawsze śledzić swoje wyniki i przeprowadzić analizę kampanii e-mail marketingowej po jej zakończeniu, aby mieć twarde dane, które potwierdzą, co zadziałało, a co wymaga poprawy.

Sprawdź również: 10 Personalizowanych kampanii na karcie produktu

use case - zniżka na urodziny

Zapisz się do newslettera

avatar

Persooa Team

Zespół Persooa to doświadczeni praktycy. Wdrażamy najlepsze rozwiązania Data & Marketing Automation wspierane Artificial Intelligence. Zwiększamy skuteczność i efektywność marketingu i sprzedaży.

POLECANE WPISY