Konwersja aktywnych kupujących

Zidentyfikuj aktywnych kupujących, którzy prawdopodobnie będą robić zakupy częściej, i uczyń ich najcenniejszymi klientami.
// Marketing Automation 2.0

Konwersja aktywnych kupujących

Zidentyfikuj tych kupujących, którzy z dużym prawdopodobieństwem staną się regularnymi klientami.

Dzięki tej taktyce wykorzystasz prognozy cyklu życia potencjalnych klientów. Pozwoli to na wysyłanie spersonalizowanych wiadomości e-mail z ofertą dopasowaną do potrzeb klienta, co przyczyni się do zwiększenia konwersji.

Dzięki tej taktyce:

  • zwiększysz średnią wartość zamówienia
  • zwiększysz częstotliwość zakupów
  • zwiększysz przychody od aktywnych klientów
  • zwiększysz przychody od klientów premium.

Korzystając ze scenariusza, zwiększysz wartość życiową klientów (LTV), którzy aktywnie kupują. W ten sposób prawdopodobnie uda się także skrócić ich cykl zakupowy – będą kupowali częściej.

Pamiętaj:

  • upewnij się, że dobrze rozumiesz swoich odbiorców i wiesz, co wpływa na ich zachowania zakupowe. W odzieży może to być zmiana sezonu z zimowego na wiosenny. W przypadku branży rowerowej dużo osób może poszukiwać części do dłuższych wypraw, jak dętki, łyżki do opon, czy też przeciwdeszczowe płaszcze na rower w okresie przed majówką;
  • możesz zatrudnić firmę analityczną, która przeanalizuję bazę np. wykorzystując do tego analizę RFM lub bardziej zaawansowane metody analityczne.

Kategoria:

Zapisz się do newslettera!

To świetna okazja, aby być na bieżąco z tym, co się dzieje w naszej firmie i w branży. Nasz newsletter to także źródło cennych wskazówek, artykułów i inspiracji, które pomogą Ci w Twojej pracy lub życiu prywatnym.

Dołącz do nas już dziś i nie przegap żadnej ważnej informacji!

Umów się na spotkanie!

Omówimy jak zaimplementować ten scenariusz w Twoim sklepie orazm zaprezentujemy demo Marketing Automation 2.0 w oparciu o działający sklep eCommerce.