Skip to content
Frame 4728 (1)
Cookbook dla e-commerce 2024

Doświadczenie Persooa, dziesiątki rozmów z klientami i partnerami, wsparcie ekspertów… tak powstał cookbook “Strategia Marketing Automation 2.0”.

Persooa Team13.04.23 15:171 min read

Przykłady kampanii reklamowej na podstawie preferencji klienta w branży fashion

Definiując kampanie reklamowe do swoich użytkowników korzystaj z informacji o ich preferencjach produktowych. Masz wiele możliwości, aby je poznać. Możesz bazować historii oglądanych produktów, historii zakupów, wynikach ankiet i quizów, które możesz zamieszczać w swoim e-commerce. Więcej inspiracji jak rozpoznać preferencje klientów znajdziesz w naszych artykułach: #Spoosby na poznanie preferencji klientów e-commerce odzież i obuwie

Branża modowa daje ogromne możliwości personalizowania oferty. Właściwie każdy atrybut opisujący twój produkt może być wykorzystany do określenia preferencji produktowych twojego użytkownika.

Zainspiruj się przykładowymi kampaniami.

1. Preferowany styl

Kampania: "Twoja modna osobowość" - Promocje i rekomendacje na podstawie stylu preferowanego przez klienta, np. casual business, elegancki, sportowy. ️

Świetnym miejscem do prezentacji stylizacji jest listing, gdzie w danej kategorii prezentowane są wszystkie elementy danej stylizacji i zdjęcie prezentujące cały look.

Możesz także wysyłać kampanie mailowe dla danego stylu, który spodobał się użytkownikowi.

kampania reklamowa, styl fashion

2. Preferowany rozmiar

Kampania: "Twoje idealne rozmiary" - Promocje i rekomendacje na podstawie preferowanego rozmiaru klienta, np. XS, S, M, L.

3. Preferowany kolor

Kampania: "Twoje ulubione kolory" - Promocje i rekomendacje na podstawie preferowanego koloru klienta, np. czerwony, zielony, nude.

Warto zadbać także o personalizację e-commerce (np. strony głównej z kampaniami e-mailowymi). Np. jeśli użytkownik oglądał asortyment w kolorze zielonym, to w kampanii e-mail mamy odniesienie do tego koloru, a także banner na stronie głównej został dopasowany do preferowanego koloru.

3. Preferowana okazja

Kampania: "Twój wyjątkowy moment" - Promocje i rekomendacje na podstawie preferowanej okazji, np. wesele, studniówka, spotkanie biznesowe.

Możesz np. wyodrębnić w e-commerce osobne kategorie w menu związane z okazjami i na listingu prezentować dopasowane do siebie produkty, które tworzą gotowe stylizacje na określone okazje. Na przykład przyjęcie, ślub:

kampania reklamowa preferowana okazja

4. Preferowane tkaniny

Kampania: "Tkaniny, które pokochasz" - Promocje i rekomendacje na podstawie preferowanych tkanin, np. bawełna, jedwab, len, kaszmir.

Zainspiruj się także pomysłem z jednego z e-commerce, który wyodrębnił w menu osobną kategorię tkaniny i w oparciu o historię przeglądania tkanin rekomenduje asortyment w e-commerce i w newslettarach:

kampania reklamowa preferowane tkaniny

5. Preferowane wzory

Kampania: "Wzory, które Cię oczarują" - Promocje i rekomendacje na podstawie preferowanych wzorów, np. paski, kwiaty, geometryczne.

Sprawdź również: Odzież i obuwie

Zapisz się do newslettera

avatar

Persooa Team

Zespół Persooa to doświadczeni praktycy. Wdrażamy najlepsze rozwiązania Data & Marketing Automation wspierane Artificial Intelligence. Zwiększamy skuteczność i efektywność marketingu i sprzedaży.

POLECANE WPISY