Rocznica zakupu

Doceniaj i zauważaj rocznice zakupu, aby zwiększyć przychody i nagradzać lojalność klientów.
// Marketing Automation 2.0

Rocznica zakupu

Ten scenariusz sprawdza dokładną datę zakupu Twoich klientów i udostępnia spersonalizowane rekomendacje oraz kupon, który zachęca do kolejnej transakcji.

Wdrożenie scenariusza przyczynia się do:

 • zmniejszenia rotacji klientów;
 • zwiększenia średniej wartości zamówienia;
 • zwiększenia średniego przychodu z klienta;
 • dokonania kolejnego zakupu przez aktywnych klientów.

Rocznicowy e-mail to wiadomość wysyłana do osoby lub listy mailingowej, aby uczcić specjalną datę lub okazję. Taką jak urodziny, rocznice zapisów do newslettera czy pierwszego zakupu.

Sprawdź również naszą propozycję automatyzacji – Zniżki i promocje na urodziny czyli kampania urodzinowa w e-commerce

Takie e-maile są zaplanowane do wysłania w miesiącu, tygodniu lub w dniu rocznicy, która będzie obchodzona. To stworzone z wyprzedzeniem wiadomości, które są wysyłane, gdy użytkownik wykona akcję wyzwalającą. Wysyłanie e-maili z okazji rocznicy to szansa na utrzymanie zaangażowania subskrybentów i przekształcenie ich w lojalnych klientów.

Dlaczego powinieneś wysłać e-mail z okazji rocznicy?

E-maile z okazji rocznicy są świetnym sposobem na zatrzymanie istniejących klientów, zwiększenie lojalności wobec marki i zachęcenie do ponownego zakupu. Zapewnienie klientom specjalnego prezentu z okazji dnia, w którym dokonali pierwszego zakupu, może wesprzeć budowanie zaufania Twojej firmy. Taka wiadomość sprawi, że klient może poczuć się wyjątkowo.

Korzystając z odpowiedniego narzędzia do automatyzacji, możesz stworzyć niestandardowe e-maile rocznicowe. Oto kilka podstawowych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy tworzeniu tego typu automatyzacji:

 • Spraw, aby e-mail wyglądał wyjątkowo, począwszy od projektu i zawartych w nim obrazów, a skończywszy na oferowanym prezencie.
 • Przypomnij sobie wspólne chwile, zachęcając odbiorcę do przypomnienia sobie czasu spędzonego z marką.
 • Wykorzystaj e-mail do zbierania opinii klientów.
 • Zachowaj naturalność w przekazie Twojej wiadomości.

Pomysły i wskazówki dotyczące e-maili z okazji rocznicy:

 • Wysyłaj e-maile, aby pogratulować subskrybentom różnych wydarzeń.
 • Segmentuj swoją publiczność i wysyłaj różne e-maile na podstawie płci, wieku, cyklu życia klienta, preferencji i innych ważnych czynników, aby zapewnić spersonalizowane podejście.
 • Oferuj różne prezenty na podstawie poprzednich lub przyszłych (predykcje) interakcji z klientem, nagradzając swoich najbardziej lojalnych nabywców wartościowymi ofertami.
 • Zapewnij oferty ograniczone czasowo, aby zwiększyć sprzedaż impulsywną.
 • Wykorzystaj przeszłą historię zakupów klienta do sprzedaży krzyżowej produktów, które ostatnio kupił.
 • Zwiększaj świadomość marki za pomocą konkursów, zachęcając klientów do dzielenia się zdjęciami na portalach społecznościowych i oznaczania Twojej marki.

Porady i triki:

 • Dodaj rekomendowane produkty na podstawie ostatnio kupowanych przez klienta.
 • Opracuj specjalne profile behawioralne przy pomocy zaawansowanej segmentacji.
 • Opracuj quiz, który będzie zbierał dodatkowe dane o preferencjach Twoich klientów, które nie są dostępne w Twoim systemie marketing automation.
 • Spersonalizuj e-mail w oparciu o indywidualny kod, datę dołączenia do programu lojalnościowego, miasto klienta, a także ilość pieniędzy wydanych w Twoim sklepie.

Przykłady e-maili z okazji rocznicy:

Asos oferuje klientowi 10% zniżki w 1. rocznicę 1. zakupu. E-mail zawiera spersonalizowaną ofertę, która motywuje klienta do ponownego zakupu w sklepie, jednocześnie budując więź z marką.

Grammarly świętuje roczną subskrypcję serwisu.

Zumiez oferuje darmową wysyłkę na wybrane zamówienia z okazji 90-lecia Myszki Micki.

Marka Habitat wysłał e-mail, aby uczcić 1. rocznicę uruchomienia usługi and Click & Collect.

Marka Paramount nie tylko celebruje urodziny kota, ale również oferuję gotowy przepis na przygotowanie tortu urodzinowego dla swojego mruczka.

Kategoria:

Tagi:
,

Zapisz się do newslettera!

To świetna okazja, aby być na bieżąco z tym, co się dzieje w naszej firmie i w branży. Nasz newsletter to także źródło cennych wskazówek, artykułów i inspiracji, które pomogą Ci w Twojej pracy lub życiu prywatnym.

Dołącz do nas już dziś i nie przegap żadnej ważnej informacji!

Umów się na spotkanie!

Omówimy jak zaimplementować ten scenariusz w Twoim sklepie orazm zaprezentujemy demo Marketing Automation 2.0 w oparciu o działający sklep eCommerce.