Rocznice rejestracji

Doceniaj i nagradzaj rocznicę rejestracji, aby zwiększać przychody i nagradzać lojalność.
// Marketing Automation 2.0

Rocznice rejestracji

Ten scenariusz jest wzbogacony o dodatkowy blok treści dla spersonalizowanych rekomendacji dla klienta indywidualnego oraz ofertę dla leadów, utraconych klientów i klientów nieaktywnych.

Praktyka doceniania lojalności klienta przyczynia się do:

  • zmniejszenia rotacji klientów;
  • zwiększenie średniej wartość zamówienia;
  • zwiększenie przychodów aktywnych klientów.

Wszyscy wiemy, że rocznice są ważne — wyznaczają kamienie milowe w życiu, czy związkach. Są osobiste, niepowtarzalne i dają nam okazję do świętowania. Właśnie dlatego uwielbiamy rocznicowe kampanie e-mailowe. Są zabawne i często pełne gifów i emotikonów. Jednocześnie e-maile z okazji rocznicy dają szansę na nawiązanie głębszej i bardziej znaczącej relacji z Twoją listą mailingową.

Rocznice rejestracji możesz świętować na wiele sposobów, np. już po pierwszym miesiącu jeśli klient był w tym czasie rzeczywiście aktywny. Jest to szczególnie ciekawy scenariusz pod grupę klientów, którzy jeszcze nie dokonali zakupu, ale są aktywni np. byli na Twojej stronie w przeciągu ostatnich 30 dni.

Możesz świętować także rocznicę zarejestrowania się przez klienta w Twoim programie lojalnościowym. Może wydawać Ci się to zbędne, ale jeśli otrzymałeś kiedyś emaila od Spotify z podsumowanie Twoich najczęściej słuchanych kawałków, to prawdopodobnie pojawił się uśmiech na Twojej twarzy.

Na pewno było podobnie jeśli wysłałbyś w takim emailu rocznicowym coś specjalnego takiemu klientowi, jak np. “gratisowy” produkt, kosztujący np. 1 zł. Możesz też zaoferować klientowi darmową dostawę niższej niż zwykle kwoty, która jest dostępna w Twoim sklepie.

Czasem wystarczy klientowi, że dokona tylko 1 zakupu w Twoim sklepie, aby zacząć kupować regularnie.

Dlatego warto testować taką gratyfikację, nawet jeśli wydaje się Tobie dość trywialna, to może okazać się dobrym sposobem do nawiązania długotrwałej relacji.

Tips and tricks:

  1. Spróbuj przetestować różne pory dnia wysyłki. Szczególnie jeśli nie jesteś pewny, o której godzinie powinieneś wysłać taką wiadomość.
  2. Jeśli grupa jest aktywna i odebrała przynajmniej 3-4 newslettery w przeciągu ostatnich 30 dni możesz spróbować wykorzystać algorytm optymalizacji czasu do zwiększenia prawdopodobieństwa otwarcia wiadomości.
  3. Możesz też wykluczyć adres mailowe, które mogą być nieprawdziwe. Jeśli nie masz walidacji na formularzu to powinieneś przeprowadzić ją z poziomu narzędzia marketing automation.
  4. Wypróbuje różnego rodzaju tytuły w wysyłanych wiadomościach. Nie poprzestawaj tylko na jednym tytule, bo może okazać się, że sam email jest ciekawy, ale Twój tytuł jest nieangażujący.
  5. Dodaj dedykowany content do emaila na podstawie np. ostatnich wizyt klienta. W specjalnym bloku wiadomości email możesz dodać dedykowaną ramkę rekomendacji, która będzie zawierać dopasowane produkty pod kątem zainteresowania klienta.
  6. Zrób test A/B pod kątem oferty. Sprawdź, czy np. promocja -20% lepiej zadziała na klienta od kuponu na bezpłatną dostawę.

Grammarly wysyła email rocznicowy doceniający, że właśnie klientowi minął już rok odkąd zaczął korzystać z produktu i z tej okazji klient otrzymuje specjalną 40% zniżkę.

przykładowy e-mail rocznicowy
uber- przykład maila rocznicowego

Strava podsumowuje rok aktywności oraz informuje ile i jakie konkretne aktywności zrobił dany użytkownik.

strava - podsumowanie roku aktywności

Kategoria:

Tagi:
,

Zapisz się do newslettera!

To świetna okazja, aby być na bieżąco z tym, co się dzieje w naszej firmie i w branży. Nasz newsletter to także źródło cennych wskazówek, artykułów i inspiracji, które pomogą Ci w Twojej pracy lub życiu prywatnym.

Dołącz do nas już dziś i nie przegap żadnej ważnej informacji!

Umów się na spotkanie!

Omówimy jak zaimplementować ten scenariusz w Twoim sklepie orazm zaprezentujemy demo Marketing Automation 2.0 w oparciu o działający sklep eCommerce.