myAnalytics

Strategia, wdrożenie i obsługa Google Analytics 4.0

// google analytics

Wdrożenie Google Analytics 4

Google Analytics to darmowe narzędzie od Google, które pozwala wygodnie zbierać i analizować statystyki dotyczące ruchu na stronie internetowej. Może to być potężne źródło informacji o Twoich klientach, ich nawykach i zachowaniu.


Pod koniec 2020 roku firma Google oficjalnie zaprezentowała nową wersję narzędzia: Google Analytics 4, które 1 lipca 2023 roku zastąpiło poprzednią: Google Universal Analytics. Wraz ze zmianą wersji zmianie uległ sposób pomiaru, budowania raportów oraz pojawi się możliwość zbierania danych z wielu kanałów.


Pomożemy Ci w pełnym wdrożeniu Google Analytics 4 – od stworzenia wymagań biznesowych po ich implementację na portalu. Pomożemy zbudować odpowiednią strukturę danych, niezależnie czy Twoja firma skupia się obecnie na witrynie internetowej czy w aplikacji.

Dlaczego warto wdrożyć Google Analytics 4 z Persooa?

Pracuj z lider wdrożeń MA

Analiza i wykorzystanie danych to podstawa naszej pracy. Dokładna analityka, którą możemy dla Ciebie skonfigurować, pozwoli Ci zoptymalizować budżety marketingowe oraz zwiększyć przychód z e-commerce! Nie działaj samodzielnie, zaufaj liderowi wdrożeń marketing automation na polskim rynku.

Nowy interfejs GA4

Google Analytics 4 jest narzędziem, które bardzo mocno różni się od poprzedniej wersji – w swoim wyglądzie, sposobie działania oraz filozofii analizowania danych. Jeżeli chcesz poznać funkcjonowanie nowego narzędzia, skorzystaj z naszych szkoleń.

Web app

Google Analytics 4 pozwala zbierać i analizować dane zarówno ze strony internetowej jak i aplikacji, co nie było możliwe we wcześniejszej wersji. Jeżeli Twój biznes opiera się o te dwa kanały, nowa wersja narzędzia, jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie a my pokażemy Ci jak je skonfigurować bądź zrobimy to za Ciebie!

Nasza oferta wdrożenia Google Analytics 4

Wdrożenie GA4

Kompleksowo wdrażamy Google Analytics 4. Uczestniczmy w formułowaniu wymagań biznesowych, implementujemy kod na portalu lub w aplikacji oraz konfigurujemy narzędzie. Zbudujemy odpowiednią strukturę danych, aby ich analiza była prosta i przyjemna.

Wsparcie techniczne

Oferujemy konsultacje oraz wsparcie merytoryczne przy wdrożeniu Google Analytics 4. Możemy dostarczyć wytyczne dla zespołu developerskiego lub sprawdzić poprawność konfiguracji.

Web app

Prowadzimy szkolenia z zakresu analityki internetowej. Plan układamy zależnie od potrzeb organizacji. Każde szkolenie obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną.

Proces wdrożenia Google Analytics 4

1. Ustalenie zakresu wdrożenia

Podczas spotkania omawiamy potrzeby biznesowe klienta
i ustalamy co powinno znaleźć się w zakresie wdrożenia.

2. Wycena

Przygotowujemy indywidualną wycenę wdrożenia, uwzględniającą wszystkie wymagane elementy.

3. Przygotowanie wymagań dla developera i weryfikacja

Podczas spotkania omawiamy potrzeby biznesowe klienta
i ustalamy co powinno znaleźć się w zakresie wdrożenia.

4. Konfiguracja usługi GA 4

Konfigurujemy usługę Google Analytics 4 i integrujemy ją, aby poprawnie zbierała dane na stronach internetowych oraz w aplikacjach.

5. Przygotowanie dashboardu w Google Data Studio

Przygotowujemy Dashboard w Data Studio, na którym prezentujemy kluczowe dla biznesu dane.

6. Demo pełnego wdrożenia

Przygotowujemy warsztat, na którym prezentujemy i omawiamy wykonane prace, strukturę danych oraz dashboard analityczny.

Szkolenie Google Analytics 4

Nie potrzebujesz usługi wdrożenia Google Analytics, ale chciałbyś lepiej zrozumieć narzędzie i umieć je wykorzystać?

Skorzystaj z naszej oferty szkoleniowej. Podczas dedykowanego warsztatu omówimy wszystkie interesujące Cię kwestie a w części praktycznej przeprowadzimy wdrożenie nowego narzędzia od Google.

Skontaktuj się z nami i zobacz jak możemy Ci pomóc! 📇

Możesz też umówić się z nami na spotkanie wybierając
termin w kalendarzu na tej stronie: 📅 umów się na wizytę