myAnalytics

Strategia, wdrożenie i obsługa Google Analytics 4.0

// google analytics

Wdrożenie Google Analytics 4

Google Analytics to darmowe narzędzie od Google, które pozwala wygodnie zbierać i analizować statystyki dotyczące ruchu na stronie internetowej. Może to być potężne źródło informacji o Twoich klientach, ich nawykach i zachowaniu.

Pod koniec 2020 roku firma Google oficjalnie zaprezentowała nową wersję narzędzia: Google Analytics 4, które 1 lipca 2023 roku zastąpi poprzednią: Google Universal Analytics. Wraz ze zmianą wersji zmianie ulegnie sposób pomiaru, budowania raportów oraz pojawi się możliwość zbierania danych z wielu kanałów.

Pomożemy Ci w pełnym wdrożeniu Google Analytics 4 – od stworzenia wymagań biznesowych po ich implementację na portalu. Pomożemy zbudować odpowiednią strukturę danych, niezależnie czy Twoja firma skupia się obecnie na witrynie internetowej czy w aplikacji.
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Jeszcze tylko tyle czasu narzędzie Google Analytics Universal będzie działać. Po tym czasie stracisz wszystkie swoje dane w nim zgromadzone. Im szybciej skonfigurujesz Google Analytics 4, tym więcej statystyk o użytkownikach zbierzesz.

Nasza oferta

Wdrożenie narzędzia

Kompleksowo wdrażamy Google Analytics 4. Uczestniczmy w formułowaniu wymagań biznesowych, implementujemy kod na portalu lub w aplikacji oraz konfigurujemy narzędzie. Zbudujemy odpowiednią strukturę danych, aby ich analiza była prosta i przyjemna.

Wsparcie techniczne

Oferujemy konsultacje oraz wsparcie merytoryczne przy wdrożeniu Google Analytics 4. Możemy dostarczyć wytyczne dla zespołu developerskiego lub sprawdzić poprawność konfiguracji.

Web app

Prowadzimy szkolenia z zakresu analityki internetowej. Plan układamy zależnie od potrzeb organizacji. Każde szkolenie obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną.

Dlaczego warto wdrożyć Google Analytics 4 już teraz?

Historyczne dane

Obecna wersja Google Analytics przestanie działać 1 lipca 2023 roku. Nie ma możliwości przeniesienia danych z Google Universal Analytics do nowej usługi. Jeżeli dopiero wtedy zdecydujesz się na wdrożenie Google Analytics 4, swoje działania analityczne i reklamowe rozpoczniesz bez danych historycznych.

Nowy interfejs

Google Analytics 4 jest narzędziem, które bardzo mocno różni się od obecnej wersji – w swoim wyglądzie, sposobie działania oraz filozofii analizowania danych. Wcześniejsze wdrożenie Google Analytics 4 pozwoli na zrozumienie i lepsze poznanie narzędzia.

Web app

Google Analytics 4 pozwala zbierać i analizować dane zarówno ze strony internetowej jak i aplikacji, co nie było możliwe we wcześniejszej wersji. Jeżeli Twój biznes opiera się o te dwa kanały, nowa wersja narzędzia, będzie idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Proces wdrożenia Google Analytics 4

1. Ustalenie zakresu wdrożenia

Podczas spotkania omawiamy potrzeby biznesowe klienta
i ustalamy co powinno znaleźć się w zakresie wdrożenia.

2. Wycena

Przygotowujemy indywidualną wycenę wdrożenia, uwzględniającą wszystkie wymagane elementy.

3. Przygotowanie wymagań dla developera i weryfikacja

Podczas spotkania omawiamy potrzeby biznesowe klienta
i ustalamy co powinno znaleźć się w zakresie wdrożenia.

4. Konfiguracja usługi GA 4

Konfigurujemy usługę Google Analytics 4 i integrujemy ją, aby poprawnie zbierała dane na stronach internetowych oraz w aplikacjach.

5. Przygotowanie dashboardu w Google Data Studio

Przygotowujemy Dashboard w Data Studio, na którym prezentujemy kluczowe dla biznesu dane.

6. Demo pełnego wdrożenia

Przygotowujemy warsztat, na którym prezentujemy i omawiamy wykonane prace, strukturę danych oraz dashboard analityczny.

Szkolenie Google Analytics 4

Nie potrzebujesz usługi wdrożenia Google Analytics, ale chciałbyś lepiej zrozumieć narzędzie i umieć je wykorzystać?

Skorzystaj z naszej oferty szkoleniowej. Podczas dedykowanego warsztatu omówimy wszystkie interesujące Cię kwestie a w części praktycznej przeprowadzimy wdrożenie nowego narzędzia od Google.

Skontaktuj się z Persooa 📇

Kacper Chodak

Business Development Manager