Szkolenie Google Analytics 4

Kompleksowe szkolenie z Google Analytics 4 przygotowane dla Twojego zespołu

// Google analytics

Bogata oferta szkoleniowa Persooa

Już niedługo wszystkich użytkowników Google Analytics czeka niemała rewolucja. 1 lipca z użycia wychodzi Google Universal Analytics – czyli narzędzie, które zdążyliśmy dobrze poznać i korzystaliśmy z niego przez ostatnie lata. Jego miejsce zajmie Google Analytics 4. Nowa wersja jest zupełnie inna i wymaga innego podejścia do analizy danych.

Musisz ją poznać, wdrożyć i nauczyć obsługiwać – zanim jeszcze stanie się jedyną opcją na pomiar zaangażowania użytkowników na Twojej stronie internetowej.

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Jeszcze tylko tyle czasu narzędzie Google Analytics Universal będzie działać. Po tym czasie stracisz wszystkie swoje dane w nim zgromadzone. Im szybciej skonfigurujesz Google Analytics 4, tym więcej statystyk o użytkownikach zbierzesz.

Nie czekaj! Zapisz się na szkolenie GA4 już dziś!

Część teoretyczna szkolenia GA4

ikona - Jak działa Google Analytics 4?

Jak działa
Google Analytics 4?

Podczas naszego szkolenia wyjaśnimy Ci, co oznacza Google Analytics 4, dlaczego zostało stworzone oraz jakie ma funkcje. Ten etap przygotuje Cię do kolejnych części szkolenia, w tym zadań praktycznych.

ikona - Jak ustrukturyzowane są dane w Google Analytics 4?

Jak ustrukturyzowane są dane w Google Analytics 4?

Google Analytics 4 to całkowicie nowe podejście do danych. Wytłumaczymy Ci, jak to narzędzie zbiera informacje o użytkownikach oraz zdarzeniach. Dowiesz się, dlaczego właśnie zdarzenie jest teraz najważniejszą metryką i w jaki sposób jest teraz opisane. Omówimy zdarzenia standardowe zaproponowane przez Google, ale wyjaśnimy też w jaki sposób tworzyć zdarzenia niestandardowe.

ikona - Google Analytics 4 vs Universal Analytics

Kolejnym etapem teoretycznej części szkolenia jest omówienie różnic pomiędzy Google Universal a Google Analytics 4. Porównamy też plusy i minusy tych rozwiązań, skupiając się na cechach, które mogą przyczynić się do poprawy wyników biznesowych Twojej firmy.

ikona - Migracja z Universal Analytics do GA4

Migracja z Universal Analytics do GA4

Wiele firm korzysta już z Google Analytics w wersji Universal i planuje przejście na Google Analytics 4, ale nie wie jak to zrobić. Na szkoleniu wspólnie przejdziemy przez cały proces zmiany narzędzia, opowiemy o najlepszych praktykach i o tym, czego się wystrzegać.

Część praktyczna szkolenia GA4

ikona - Jak wdrożyć Google Analytics 4 oraz otagować zdarzenia?

Jak wdrożyć Google Analytics 4 oraz otagować zdarzenia?

Wspólnie wdrożymy usługę Google Analytics 4 od samego początku, a także skonfigurujemy i wdrożymy za pomocą Google Tag Managera (GTM) kod śledzący Google Analytics 4. Również z użyciem GTM zaimplementujemy rejestrowanie przykładowego zdarzenia standardowego oraz własnego – niestandardowego.

ikona - jak korzystać z Google Analytics 4

Jak korzystać
z Google Analytics 4?

Podczas spotkania omówimy interfejs Google Analytics 4. Przedstawimy dostępne raporty standardowe pod kątem ich użyteczności do konkretnych celów biznesowych. Wspólnie wykonamy przygotowane przez nas ćwiczenia na podstawie gotowego zbioru przykładowych danych.

Jak uruchomić moduł e-commerce w GA4?

Jak uruchomić moduł
e-commerce w GA4?

Jeżeli specyfika Twojego biznesu opiera się o e-commerce, zapewne korzystasz z tego modułu już w Universal Google Analytics. Na naszym spotkaniu wspólnie wdrożymy e-commerce w Google Analytics 4 w oparciu o obecną konfigurację lub całkowicie od nowa. Pokażemy także jak wykorzystać Data Layer Enhanced e-commerce stworzony dla Universal.

Segmenty oraz raporty niestandardowe

Segmenty oraz raporty niestandardowe

Na szkoleniu dowiesz się, jak tworzyć segmenty oraz raporty niestandardowe w Google Analytics 4. Będziesz je tworzył z pomocą specjalistów prowadzących szkolenie. Segmenty są niezbędnym elementem w remarketingu. Google Analytics 4 pozwala na skuteczniejsze działania remarketingowe, kierowane do użytkowników korzystających z aplikacji i strony internetowej.

Dlaczego warto wybrać nasze szkolenie GA4?

Ułożymy plan szkolenia specjalnie dla Ciebie

Pracujemy praktycznie - na funkcjonującym koncie demonstracyjnym

Pozytywne opinie i rekomendacje uczestników naszych szkoleń!

Nie zostaniesz sam - po szkoleniu jesteśmy do Twojej dyspozycji!

z 10 tys. najpopularniejszych stron używa Universal Analytics

z 1 mln. stron używa Universal Analytics

z 10 tys. najpopularniejszych stron używa Google Analytics 4

z 1 mln. stron używa Google Analytics 4

Partnerzy szkolenia Google Analytics 4

Rafał Piszczatowski

Jest specjalistą w dziedzinie analityki internetowej od ponad 6 lat. Na co dzień pracuje w środowisku stworzonym przez Google: Google Analytics, GTM, Data Studio / Looker Studio. Dostarcza dane, które pozwalają zrozumieć zachowania potencjalnego użytkownika na stronie oraz ocenić jej jakość.

Adam Brzostek

Analityką internetową zajmuje się od 7 lat. Swoje doświadczenie zdobywał m.in w Orange Polska, a obecnie pracuje przy projektach międzynarodowych w Sanofi Aventis.

Specjalizuje się w optymalizacji ścieżki konwersji oraz łączeniu danych online z danymi offline. Projektuje procesy przepływu danych i je automatyzuje, co ma realne przełożenie na końcowe wyniki.

Skontaktuj się z nami i zobacz jak możemy Ci pomóc! 📇

Możesz też umówić się z nami na spotkanie wybierając
termin w kalendarzu na tej stronie: 📅 umów się na wizytę